Aktuality

Čo máme nové?

Medzinárodný deň modlitby

pridal: SpKCH | dátum: 11. februára 2019 | kategória: Aktuálne správy

V mesiaci február  sa slávi liturgická spomienka na sv. Bakhitu. Tento deň vyhlásil Pápež František za „Medzinárodný deň modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi“. My sme sa spoločne zišli v kaplnke zariadenia Domu Charitas sv. Kláry, aby sme sa spoločne spojili s celým svetom v modlitbe za obete obchodovania s ľuďmi a za ukončenie novodobého otroctva.

Modlitba so sv. Bakhitou

Pane daj, aby v centre našej pozornosti bol vždy človek, aby sme lepšie počúvali, lepšie milovali a lepšie sa modlili. Modlime sa spoločne so sv. Bakhitou, ktorá na vlastnej koži zažila hrôzy otroctva:

Drahý Bože, keď počujeme o toľkých deťoch a dospelých podvedených a zlákaných na neznáme miesta za účelom sexuálneho vykorisťovania, nútenej práce či predaja na orgány, naše srdcia sú zarmútené a v duchu pociťujeme hnev na to, že hrozbami, klamstvom a násilím sa šliape po ich dôstojnosti a právach. Voláme proti diabolským praktikám moderného otroctva a spoločne so svätou Bakhitou sa modlíme za jeho ukončenie. Daj nám múdrosť a odvahu priblížiť sa a stáť pri tých, ktorých telá, srdcia a duše boli zranené, aby sme spoločne napĺňali Tvoj sľub a prinášali týmto sestrám a bratom lásku, ktorá je nežná a dobrá. Tých, čo vykorisťujú, odožeň s prázdnymi rukami, aby sa obrátili od svojej zlomyseľnosti, a pomôž nám hlásať slobodu, ktorá je Tvojím darom pre Tvoje deti. Amen.

Zamestnanci i klienti DCHSK

Galeria

Zdroj: https://sma.ie/josephine-bakhita-3/