Aktuality

Čo máme nové?

Leto v Dome Charitas sv. Jozefa

pridal: SpKCH | dátum: 7. septembra 2017 | kategória: Aktuálne správy

Letné prázdniny sú pre mnohých časom dovoleniek, výletov, táborov a rôznych podujatí. Pre klientov v našom zariadení  sú takéto aktivity väčšinou len nesplneným snom. Avšak vďaka dobrote srdca niektorých ľudí sa nám podarilo deťom z nášho zariadenia spríjemniť leto aspoň niekoľkými aktivitami. Deti z detského domova, matky s deťmi zo zariadenia núdzového bývania i deti z denného pobytu navštívili počas leta vynovené priestory spišskonovoveskej ZOO, kde spoznávali rôzne zvieratá. Touto cestou by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať riaditeľke ZOO pani Dzurikovej, ktorá im to umožnila.

Naše leto


Ženy a deti zo zariadenia núdzového bývania, ktoré sa nachádzajú v obtiažnej životnej situácii zažili neobyčajné chvíle vo vode, vďaka majiteľovi novoveského kúpaliska, ktorý im daroval permanentku na niekoľko voľných vstupov. Niektoré z detí prvýkrát v živote vstúpili do bazéna, bol to pre nich veľmi pekný a určite nezabudnuteľný zážitok. Počas horúcich letných dní je pre každého príjemným osviežením zmrzlina. Pre osemčlennú rodinu v hmotnej núdzi je však i jeden kopček zmrzliny pre každého dosť veľkou položkou v rozpočte. Za možnosť ísť v lete trikrát na zmrzlinu naše deti a i ich mamy cítili obrovskú vďačnosť. Vyjadrili ju v kresbách a poďakovaniach, ktoré sme odoslali človeku, ktorý im to umožnil – majiteľovi Cukrárne Špeciál.

Počas voľných dní deti neleňošili, venovali sa im dobrovoľníci, ktorí sa s nimi hrali, brávali ich na prechádzky po okolí, na dopravné ihrisko, dve staršie deti z detského domova boli na Spišských trhoch, deti zo zariadenia núdzového bývania sa tešili aj z remeselných trhov a sprievodných aktivít počas dní mesta. Niekoľko detí z detského domova a zo zariadenia núdzového bývania boli v kine a spoznávali osudy Šmolkov, ktorí našli stratenú dedinku. Koniec prázdnin sme si ešte spríjemnili spoločnou opekačkou a narodeninovou oslavou pre deti z detského domova.

V predposledný týždeň sa štyri deti zo zariadenia núdzového bývania zúčastnili denného eRko tábora v Markušovciach, kde hravou formou spoznávali krásy Slovenska. Posledné prázdninové dni už tradične patrili prípravám školských pomôcok, čisteniu aktoviek a prezuviek. Podľa slov matiek prežili deti zo zariadenia núdzového bývania svoje najkrajšie letné prázdniny.

Zo srdca ďakujeme všetkým ľuďom s dobrým srdcom, ktorí k tomu prispeli.

Dom Charitas sv. Jozefa

Galéria