Aktuality

Čo máme nové?

Letná škola v prírode pre deti z DCh svätého Jozefa

pridal: SpKCH | dátum: 1. júla 2015 | kategória: Aktuálne správy

Dom Charitas sv. Jozefa pripravuje pre svojich zverencov každý rok aj tzv. “školu v prírode”. Tentokrát prebehla v dňoch 22.-26. júna v penzióne Domino v Starej Lesnej.

Rušný program


Zamestnanci sa postarali o naozaj rušný program, takže deti sa nemali kedy nudiť.
Pondelok bola naplánovaná prechádzka po Starej Lesnej, ktorá je kvôli postihnutiu pre viaceré deti po fyzickej stránke náročná, ale zároveň bola pre mnohých aj veľkým zážitkom v novom prostredí.
V utorok bola na programe soľná jaskyňa v blízkom hoteli Lesana. Vzhľadom na to, že počasie v prvé dni škole v prírode neprialo, tieto aktivity výborne vyplnili ich voľný čas.

Streda bola na aktivity a teda aj starostlivosť o deti najnáročnejšia. Naša škola navštívila múzeum TANAPu v Tatranskej Lomnici. Poobede deti navštívil bazén v hoteli Kontakt, ktorý bol v tom čase vyhradený len pre našu skupinu. Večer sa naši mladí mohli tešiť na hry, počúvanie hudby a tanec.

Vo štvrtok, kedy sa počasie začalo zlepšovať, sa celá skupina vybrala na Štrbské Pleso. V programe dňa nechýbala svätá omša. Večer bola pre všetkých pripravená opekačka – keďže sa však zhoršilo počasie, opekalo sa klasicky vnútri a namiesto táboráka horela sviečka.

V piatok sa už všetci chystali domov, ale keďže balenie prebehlo rýchlo, zvýšil sa ešte čas na jednu malú prechádzku po Starej Lesnej.

“Pre naše deti je to niečo celkom iné. Niekto si myslí, že naše deti to tak nevnímajú, že im je napríklad jedno, kde sú, ale nie je to pravda. Aj tie deti, ktoré nerozprávajú, tak vnímajú a vedia, že sú niekde inde. Napríklad jedno naše dievčatko, ktoré je stále apatické, vo svojom svete, zrazu všade pozeralo s očakmi, celý čas bola pokojná, čo nie je bežné.” prezradila Mária Bottcherová, jedna z opatrovateliek Domu Charitas. Ako nám povedal Marcela Vyhnalová, hlavná opatrovateľka Domu, touto akciou nie sú aktivity Domu Charitas sv. Jozefa vyčerpáne – práve naopak, na leto chystajú ešte niekoľko ďalších akcií. Jednou z nich mala byť aj púť na Mariánsku horu, ktorá sa však nakoniec bohužiaľ nerealizovala.

Ďakujeme


Pracovníci Domu Charitas by sa zároveň chceli poďakovať pani Novotnej a jej Penziónu Domino za starostlivosť a ústretovosť v každej situácii, vďaka čomu deťom na výlete nič nechýbalo.