Aktuality

Čo máme nové?

Ľahší život vďaka novej práčke I.

pridal: Katarína Havrilová | dátum: 5. októbra 2022 | kategória: Nadácia EPH

Aj tento rok vám prinášame príbehy ľudí, ktorých podporujeme vďaka Nadácii EPH. Týchto núdznych sa snažíme chrániť, preto sú mená v príbehoch zmenené. Ak máte záujem pripojiť sa k finančnej pomoci a podporiť podobné príbehy, budeme veľmi radi. Konkrétne inštrukcie k pomoci nájdete na konci každého príbehu.

Predmet žiadosti: Automatická práčka

 

Félix žije so svojím 50-ročným synom v staršom dome. Má viaceré neurotické i psychické diagnózy, problémy so srdcom, čo viedlo k zavedeniu kardiostimulátora. Aj napriek všetkým týmto zdravotným problémom sa Félix teší z každého nového prežitého dňa. Čo ho však trápi, je dom v havarijnom stave, v ktorom býva so svojím synom. Na jeho údržbu minú takmer celý mesačný príjem.

Félixa trápi aj inkontinencia, čo znamená, že ako senior má v dôsledku toho ešte viac oslabenú pokožku. Z toho dôvodu potrebuje dbať na hygienu oveľa viac, a teda svoje šatstvo a posteľnú bielizeň prať častejšie. Vďaka Nadácii EPH sme Félixovi mohli zakúpiť novú automatickú práčku a uľahčiť mu aspoň takýmto spôsobom náročnú starostlivosť o bielizeň v domácnosti. 

 

Podobné príbehy môžete finančne podporiť aj vy: 

Číslo účtu: SK28 0200 0000 0000 2963 4592

VS: 80413