Aktuality

Čo máme nové?

Kampaň Deň počatého dieťaťa 2018

pridal: SpKCH | dátum: 15. marca 2018 | kategória: Aktuálne správy

Prípravy tohtoročnej  jednej z najväčších pro-life kampaní 25. marec – Deň počatého dieťaťa sú v plnom prúde a radi vás informujeme o podujatiach, ktoré sa pri tejto príležitosti chystajú, aj o možnostiach, ako členské organizácie môžu podporiť túto kampaň, tak veľmi dôležitú pre formovanie verejnej mienky na Slovensku v prospech života. Jej tohtoročným mottom je vyznanie “ĎAKUJEM, ŽE SOM” a boli by sme radi, keby inšpirovalo čo najviac ľudí k uvedomeniu si toho, že aj ich život je nezaslúženým Božím darom a mali by  zaujať jasný postoj k jeho ochrane. Bližšie informácie o projekte nájdete na internetovej stránke www.25marec.sk.

Symbolom kampane sú každoročne biele stužky, symbol krehkosti počatého ľudského života, ktoré si môžete vyrobiť, pripnúť na odev, aby ste tak dali najavo spoluúčasť na projekte a na myšlienke ochrany života od počatia, a pozývame Vás aj k ich rozdávaniu vo svojom okolí spolu s vysvetlením myšlienky Dňa počatého dieťaťa.

Oficiálne otvorenie kampane sa uskutoční v sobotu 17. marca 2018 Púťou za život v Rajeckej Lesnej. Svätej omši o 16:00 hodine v miestnej bazilike bude predsedať Mons. Tomáš Galis, žilinský diecézny biskup a okrem eucharistickej slávnosti ako hlavného bodu programu bude spojená s koncertom kapely Lamačské chvály.

V pondelok 19. marca o 19,00 hodine v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave sa už tradične uskutoční Benefičný koncert za život s komorným orchestrom ZOE, ktorý bude slovom sprevádzať známy spisovateľ Daniel Hevier.  Komorný orchester ZOE so sólistami Hildou Gulyasovou a Matejom Bendom predstavia dielo STABAT MATER od J.B. Pergolesiho. Vstupné je dobrovoľné a výťažok z koncertu bude použitý na aktivity a projekty zamerané na ochranu života od počatia.

V portfóliu akcií, ktoré spravádzajú hlavné podujatie Dňa počatého dieťaťa, nebude chýbať ani XX. ročník medzinárodnej konferencie Vyber si život v Rajeckých Tepliciach v dňoch 23. a 24. marca 2018 na Mestskom úrade v Rajeckých Tepliciach. Jeho tohtoročnou témou bude Výchova a vzdelávanie k ochrane života a jeho zmyslu.

Registrovať sa stále môžete do 20. marca 2018 nasledujúcimi spôsobmi:

  1. cez registračný formulár
  2. e-mailom na adresách: projekty@gtsmail.skkancelaria@forumzivota.sk
  3. poštou na adrese: ÁNO PRE ŽIVOT, n. o., Farská ulica 543/2, 013 13 Rajecké Teplice

Ďalšie podrobností nájdete tiež na: http://www.forumzivota.sk/2018/02/18/pozyvame-na-xx-rocnik-konferencie-vyber-si-zivot-registracia-uz-otvorena/

Forum života o.z.