Aktuality

Čo máme nové?

Jesenná zbierka na charitu

pridal: SpKCH | dátum: 27. novembra 2019 | kategória: Aktuálne správy

Prvá adventná nedeľa
 


 
V prvú adventnú nedeľu sa vo všetkých kostoloch na celom Slovensku uskutoční zbierka na charitu. Peniažky vyzbierané v kostoloch spišskej diecézy poputujú na činnosť Spišskej katolíckej charity.  Aj vďaka týmto prostriedkom dokážeme pomáhať tam, kde je to najviac potrebné. Plagát Jesennej zbierky pre charitu v pdf nájdete TU.

Spišská katolícka charita 
sv.  Ján Pavol II o charite

Aj pápež sv. Ján Pavol II. povedal, že “Cirkev bez charity nie je cirkvou Ježiša Krista.” Preto túžime, aby sa v každej farnosti našli ľudia, ktorí budú vnímaví nielen na seba, ale aj na tých ostatných. Každá farnosť by mala byť miestom, kde si ostatní ľudia všimnú, ak niekto z ich okolia potrebuje pomôcť, či len povzbudiť.

Už takmer 30 rokov pomoci

V Spišskej katolíckej charite sa takejto konkrétnej pomoci venujeme už takmer tridsať rokov. Za tento čas sme pomohli tisíckam príbehom rôznych ľudí – od detí, cez mladých ľudí, slobodné mamičky, núdzne rodiny, zdravotne znevýhodnené osoby, seniorov, či umierajúcich.

Sen o pomoci pre každého

Veľakrát však narážame na množstvo prekážok, ktoré sa nás v tejto našej práci snažia zastaviť. Vďaka Božiemu požehnaniu sa aj napriek mnohým ťažkostiam snažíme naplniť náš sen – o pomoci pre každého.

Zo srdca vám ďakujeme za vaše dary. Veríme, že aj vďaka tejto zbierke nielen pomôžete tým, ktorí to najviac potrebujú, ale zároveň si otvoríte srdce na pomoc aj pre ľudí vo vašom najbližšom okolí.