Aktuality

Čo máme nové?

Jedna neobyčajne kráľovská SOBOTA

pridal: SpKCH | dátum: 23. mája 2018 | kategória: Aktuálne správy

Sobota. Deň, kedy kráľovská svadba princa Harryho a Meghan ovládla mediálny svet. Dátum, ktorý bol aj mojím svadobným. Pred pár rokmi. Odvtedy v potokoch pretieklo veeeľa vody a, vďakabohu, do rodiny pribudli zdravé deti.

Slnkom zaliata – sobota. Meškáme na stretnutie pár minút. Zablúdili sme na sídlisku, ktoré má zopár ulíc. Moja nová priateľka Tinka nestráca čas… Keď zlyhala navigácia, vybieha z auta a zisťuje informácie v teréne. Paradoxom je, že do detského domova neprichádzam prvýkrát. Ale však to poznáte, niekedy vás NEBO stopne, lebo má v pláne postaviť vás ako figúrky na šachovnicu v ten najsprávnejší čas.

Adela a Viktor

Zoznámenie, podanie rúk a milé úsmevy. Ideme na to. Sme v detskom domove Charitas Spišskej katolíckej charity. Kto nás očakáva? Vraj prichádzame v utajení. Saška, pani riaditeľka, má rozumné vysvetlenie. Ak by Adelka s Viktorom neprišli, bola by smutná iba ona. Ale sú tu a všetci ideme podľa plánu. ?

Kto je za tým? – Milan Krajňák

Neprestajne myslím na to, aký je Milan dôležitý pre všetkých, ktorí nemajú podporu ani financie od štátu na to, aby mohli žiť dôstojný život s postihnutým dieťaťom. Vďaka jeho neúnavnej pomoci im každé ráno po prebudení nepadá na dušu obrovský balvan. Iba menší.

Saška

Riaditeľka detského domova Charitas SPIŠSKEJ KATOLÍCKEJ CHARITY. Mladá a cieľavedomá. Vie, ako to chodí a bojuje. Zo všetkých síl. Za deti aj za mamičky z centra núdzového bývania. Ten pomyselný balvan spracováva po svojom. Postihnutých detičiek má viac a musí myslieť ináč.

Ja – Ako som sa sem dostala?

Keď som pred pár rokmi prišla s myšlienkou organizovať v hoteli reprezentačný ples (na budúci rok bude už štvrtý ročník), hľadala som vyšší zmysel. Hotelu ples svedčí, svedčia mu vzácni hostia a krásna spoločenská prestíž. Nie som však zástanca “krásna”, ktoré je len pozlátkom. Chcem viac.

Tomu môjmu projektu dala zmysel dobročinnosť. Nepoznala som však mesto a ani príbehy ľudí, ktorí by pomocnú ruku potrebovali. Oslovila som preto primátora.

Primátor…..

Celý článok nájdete tu: www.designbyivanka.com