Aktuality

Čo máme nové?

Chutné jedlo v ťažkých časoch

pridal: SpKCH | dátum: 16. januára 2021 | kategória: Aktuálne správy

Počas týchto náročných dní pandémie nás veľmi milo prekvapil špičkový šéfkuchár Ján Dudáš, ktorý pôsobí vo Vysokých Tatrách. Keďže počas lockdownu nemôže pracovať v svojej pôvodnej práci, chcel tento čas využiť na pomoc núdznym. Preto sa nám ozval s ponukou varenia a darovania chutných varených jedál pre zariadenia Spišskej katolíckej charity.

Chutným obedom a dokonca aj koláčikom potešil pán Dudáš aj našich klientov v Spišskom Štiavniku. Keďže miesto, kde momentálne pán Dudáš pracuje ostalo kvôli pandemickým opatreniam zatvorené, kuchyňu na varenie pre našich klientov mu ponechala majiteľka reštaurácie Soul v Starom Smokovci.

Na dobrom jedle si pochutnali aj detičky z Domu Charitas sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi. Pán Dudáš ich napríklad potešil chutnými palacinkami, ktoré potešia nejedno dieťa. Okrem toho im venoval aj balíky ovocia a iných potrebných potravín.

Za takúto krásnu a užitočnú pomoc zo srdca pánovi Dudášovi ďakujeme. Naša vďaka samozrejme patrí aj vedeniu reštaurácie Soul v Starom Smokovci. Aj vďaka takýmto skutkom sú dnešné náročné dni o čosi krajšie. 🙂