Aktuality

Čo máme nové?

Chlapci na výlete v Tatrách

pridal: SpKCH | dátum: 18. júna 2015 | kategória: Aktuálne správy

Už 3 roky sa klienti Domu Charitas sv. Damiána de Veuster zo Spišských Vlách zúčastňujú pod vedením vedúceho pracovného terapeuta, Ing. Petra Súkeníka, rôznch pracovných aktivít v zariadeniach našej charity. V minulosti to boli práce v Bratislave, v Spišskom Štiavniku, v Spišských Vlachoch, Spišskej Novej Vsi, Čenčiciach, Starej Ľubovni, Hranovnici, Liskovej a Hrabušiciach.

Za odmenu na výlet


Teraz sa pravidelne zúčastňujú na stavebných prácach pri rekonštrukcii Špeciálnej základnej školy Sv. Maximiliána M. Kolbeho v Spišskej Novej Vsi v počte 4 až 8 osôb, podľa potreby stavby. Učia sa takto vykonávať rôzne práce a zároveň zmysluplne tráviť čas v našom zariadení.

V sobotu 13. júna bola odmenou pre najvytrvalejších celodenný výlet do Vysokých Tatier. Za nádherného letného počasia sme prešli trasu zo Štrbského Plesa na Popradské a späť. Pozreli sme si aj symbolický cintorín pod Ostrvou. Keďže v tento deň prebiehalo v Tatrách slávnostné otváranie novej letnej turistickej sezóny, chlapci odchádzali z Tatier unavení, ale plní nezabudnuteľných zážitkov.

Už teraz sa tešia na sľúbený budúcoročný výlet do Slovenského raja.