Aktuality

Čo máme nové?

Celonárodná Púť charít dostala medzinárodný rozmer, cieľom je budovanie cezhraničnej spolupráce

pridal: Katarína Havrilová | dátum: 5. októbra 2022 | kategória: Aktuálne správy

13. ročník spoločnej púte charít, ktorú organizuje Slovenská katolícka charita (SKCH), bude v sobotu, 8. októbra hostiť Spišská katolícka charita v maďarskom Sárospataku. Zamestnanci, dobrovoľníci a klienti z celého Slovenska sa stretnú, aby spoločne poďakovali za uplynulý rok. Podujatie, ktorého sa každoročné zúčastní viac ako 500 ľudí malo dvojročnú prestávku spôsobenú pandémiou Covid-19 a vyvrcholí v Bazilike Šárošpatak odovzdávaním ocenení najlepším zamestnancom charity.
„K spoločnej púti nás inšpiroval fakt, že sv. Alžbeta je patrónkou charity, aj slovenskej a maďarskej charity. Sárospatak je jej rodiskom, žili sme spoločne v jednej krajine. A preto sme sa rozhodli po pandemickej prestávke poďakovať na púti v spoločnosti charít z Maďarska, Ukrajiny a Slovenska,“ uviedol Pavol Vilček, diecézny riaditeľ Spišskej katolíckej charity.
Predpoludňajší program bude venovaný modlitbám a slávnostnej sv. omši, ktorú budú celebrovať prezident SKCH Mons. Tomáš Galis a trnavský arcibiskup, Mons. Ján Orosch.