Aktuality

Čo máme nové?

Bodka za letom

pridal: SpKCH | dátum: 17. septembra 2020 | kategória: Aktuálne správy

V Dome Charitas sv. Františka z Assisi v Trstenej si naplno vychutnávajú posledné letné dni. Zamestnanci zariadenia si pre jeho obyvateľov pripravili nevšedné prekvapenie, ktoré im zabezpečilo radostný úsmev na tvári.

Prežívame obdobie nevšedné, kedy nám jeden vírus mení naše spôsoby, možno i životy, jednoducho naše spolunažívanie.

Hľadáme možnosti, ako jednoducho, zmysluplne navodiť našich prijímateľov na niečo príjemné, nezabudnuteľné a zaujímavé, na ktoré budú dlho spomínať

2. septembra všetci školopovinní pochodujú do školy. A naši klienti nastupujú na povinnú prechádzku na nádvorie Domu Charitas, kde ich čaká milé prekvapenie od personálu.         

Teplý stan, vôňa grilovanej klobásy a zeleniny, kapela s krásnymi skladbami od nášho údržbára, jednoducho veselo, príjemne, ako na predstavení.

Hralo sa, spievalo sa,  jedlo sa. Veru aj do tanca sa poskočilo. Či na nohách, či na kolesách…

Také naše komunitné využitie všetkých talentov personálu v septembrový deň vylákalo na dvor každého aj lenivého, lebo videli, počuli, voňali, jedli, tlieskali. Uznali, že ich námaha nebola márna.

Zážitok na ktorí spomínajú, budú spomínať, ak Pán Boh dá aj na budúci rok zopakujú.                   Ozaj pekná „bodka za letom“ obdarená hudbou, spevom, dobrým jedlom a teplým slovom.


Vďaka obetavému personálu, predovšetkým Nášmu Pánu Bohu, že sily dáva, trpezlivosti vlieva a láskou nás objíma.