Aktuality

Čo máme nové?

7. ročník najväčšej Potravinovej zbierky na Slovensku

pridal: SpKCH | dátum: 20. novembra 2019 | kategória: Aktuálne správy

Spišská katolícka charita a Slovenská katolícka charita sa tento týždeň zapojí do 7. ročníka najväčšej Potravinovej zbierky na Slovensku. Vo viac ako 60 obchodoch Tesco vo všetkých regiónoch Slovenska môžu zákazníci od štvrtka 21. novembra 2019 až do soboty 23. novembra 2019 nakúpiť potraviny a drogériu pre ľudí v núdzi. Novinkou je tento rok online verzia Potravinovej zbierky, prostredníctvom ktorej môžu zákazníci pomôcť aj z pohodlia svojho domova. Stačí vybrať si z pripravených balíčkov pomoci a Tesco zabezpečí, aby sa dostali k tým, ktorí ich najviac potrebujú.

,,Vlani sa vďaka štedrosti zákazníkov podarilo vyzbierať viac ako 90 ton trvanlivých potravín a drogérie v hodnote viac ako 137-tisíc eur, ktoré pomohli vyčariť krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi a sociálne slabšie rodiny po celom Slovensku“, priblížil úspech zbierky generálny sekretár charity Erich Hulman.

Ako sa dá zapojiť v obchodoch?Do Potravinovej zbierky Tesco sa môžete zapojiť každý deň od štvrtka 21. novembra 2019 až do soboty 23. novembra 2019 medzi 10.00 hod. až 20.00 hod. Stačí nakúpiť trvanlivé potraviny ako cestoviny, cukor, múku alebo drogériový tovar v jednej zo 60 predajní Tesco a darovať ich dobrovoľníkom charity v predajniach.

,,Tesco navyše daruje finančný príspevok vo výške 20 % z hodnoty všetkých vyzbieraných produktov v obchodoch aj prostredníctvom našich Online nákupov na podporu činnosti charity. Veríme, že spoločne prekonáme minuloročný rekord!“ hovorí Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesco na Slovensku.

Ako sa dá pomôcť online?


Prvýkrát môžu zákazníci Tesco pomôcť ľuďom v núdzi aj cez internet – cez Tesco Online nákupy. Stačí, ak k svojmu nákupu doplnia niektorý zo šiestich balíčkov pomoci v hodnote od 5 do 12 eur pre rodiny aj seniorov:

  • Základný balíček pomoci – 5 EUR
  • Veľký balíček pomoci – 12 EUR
  • Balíček pomoci pre domácnosti – 7 EUR
  • Balíček pomoci pre rodičov samoživiteľov – 12 EUR
  • Balíček pomoci pre seniorov v núdzi – 12 EUR
  • Balíček pomoci pre rodiny v núdzi – 12 EUR

Nezáleží na tom, aké množstvo potravín alebo drogérie darujete, hlavné je to, že sa zapojíte a spoločne tak pomôžeme tam, kde je to najviac potrebné. Aj malá pomoc môže mať veľký význam. Viac informácií o zberných miestach, kde nájdete pracovníkov a dobrovoľníkov Spišskej katolíckej charity nájdete na www.caritas.sk